Dywan – czy to dobry pomysł na prezent?

Niejeden z nas pomyślał „byle do grudnia”, kiedy listopadowy deszcz kolejny tydzień zasnuwał niebo szarością. Grudzień jest jak obietnica radości. Myślami wracamy do czasów dzieciństwa, pachnącej choinki i wesołych godzin spędzanych z najbliższymi. Pieczołowicie podtrzymujemy tradycję – 12 potraw na wigilijnym stole, ubieranie świątecznego drzewka, dzielenie się opłatkiem i obdarowywanie prezentami. A kiedy mowa o tych ostatnich – często spędzamy wiele godzin na znalezieniu podarunku, który sprawi radość.

Czy dywan może być takim prezentem? Oczywiście! Przekonacie się o tym sami.

Dywan jest przedmiotem łączącym uniwersalność z indywidualizmem. Trudno wyobrazić sobie mieszkanie czy dom, w którym nie ma ani jednego dywanu. Kojarzy się on z ciepłem i od razu sprawia, że wnętrze wygląda przytulniej.

Może się więc okazać, że ktoś wam bliski właśnie wprowadził się do wymarzonego „M”. Ściany pomalowane, podłogi położone ale brakuje jeszcze kilku elementów. To właśnie ta okazja, by sprawić najbliższym radość i podarować im, pasujący do wnętrza dywan. Pozornie może wydać się to zadaniem karkołomnym. W końcu dywan to nie tylko wygląd, ale i wymiar. Jednak, jak mówi powiedzenie, dla chcącego nic trudnego. Ktoś, kto właśnie „się urządza” chętnie o tym rozmawia, więc przy takiej pogawędce, bardzo łatwo uzyskamy informację zarówno o powierzchni poszczególnych wnętrz, jak i ich planowanej (bądź już istniejącej) kolorystyce. Być może uda nam się nawet dowiedzieć w jakim stylu będą urządzone wnętrza a wtedy bardzo łatwo, w bardzo bogatej ofercie dywanów, znajdziemy ten idealny.

Dużą popularnością nadal cieszą się wnętrza nowoczesne. Cechują się one kolorystyką w odcieniach szarości i bieli, ograniczoną ilością elementów dekoracyjnych oraz wykorzystaniem szklanych i metalowych elementów w aranżacji. W takich wnętrzach doskonale sprawdzają się dywany jednolite, w odcieniach szarości lub kości słoniowej. Wybierając model bez wzoru minimalizujemy ryzyko pomyłki a jednocześnie pozostawiamy obdarowanemu duże pole do manewru przy wystroju wnętrza.

W nowoczesnych aranżacjach doskonale sprawdzi się dywan typu shaggy w kolorze beżowym lub szarym.

To z pewnością „najbezpieczniejsze” opcje. Jeśli jednak wiemy nieco więcej o przyszłym wnętrzu możemy nieco zaszaleć ze wzorami i wybrać modele pasujące do wnętrz w nowoczesnym stylu a zarazem niepozbawione wzorów. Warto zwrócić uwagę na model we wzór marokański, który prezentuje harmonijne połączenie beżowych elementów na szarym tle.

https://www.dywany-chodniki.com/dywany-jednokolorowe/3458-dywan-camello-beige-dp-.html

https://www.dywany-chodniki.com/dywany-jednokolorowe/3455-dywan-camello-gray-dp-.html

https://www.dywany-chodniki.com/dywany-do-salonu/4394-dywan-marokanski-00890a-gray.htm

Równie modny jest styl skandynawski – tu z kolei mamy umiłowanie drewna, tkanin i ciepła.

Wnętrza w tym stylu kojarzą się z dużą ilością poduszek, lekkimi meblami – najczęściej w jasnych kolorach oraz dużą ilością tekstyliów. W takim wnętrzu często można spotkać nie jeden, ale kilka chodniczków, które współgrają ze sobą pod względem kolorystyki. W tym wypadku nie musimy obawiać się kolorów i wzorów. Z bogatego wachlarza dywanów dostępnych w naszym sklepie proponujemy np. bardzo kolorowy, utrzymany w ciepłych kolorach model, jeśli model ten jest zbyt odważny – świetnie sprawdzi się stonowany model – w zgaszonej kolorystyce szarości i ochry. Model w makatkowy wzór również doskonale uzupełni wnętrze w skandynawskim stylu.

https://www.dywany-chodniki.com/dywany-do-pokoju/4001-dywan-den0024a-dark-gray-orange.html

https://www.dywany-chodniki.com/dywany-do-salonu/5655-dywan-miami-00510-orange-blue.html

https://www.dywany-chodniki.com/dywany-do-sypialni/3927-dywan-aztelio-0028a-cream.html

Dywany jednolite

Jeśli jednak chcecie postawić na dywan bez wzoru – wybierzcie ten w ciepłych odcieniach, jak np. beżowy czy żółty.

https://www.dywany-chodniki.com/dywany-komfort-exclusive/1802-dywan-adaven-m-beige.html

https://www.dywany-chodniki.com/dywany-do-pokoju/4844-dywan-springo-00113a-dyellow.html

A co jeśli obdarowany planuje wnętrze w klasycznym stylu?

Klasyka to elegancja, wygoda, dobry smak i ponadczasowość. Drewniane meble (może antyki), paleta kolorystyczna oparta na brązach, beżach, bieli lub szarości. Naturalne, solidne i wysokiej jakości materiały: szlachetne gatunki drewna, kamienie, perskie dywany, skórę. Subtelne wzory. Dopełnieniem tak zaaranżowanego wnętrza będzie puszysty dywan.

Klasyczne dywany orientalne

Spośród naszych modeli do takich wnętrz polecamy w szczególności (zyskujące ostatnio na popularności) dywany tureckie np. bogato zdobiony model w odcieniu beżu lub czerwieni. To bez wątpienia bardzo dekoracyjne modele, które sprawiają, że wnętrze nabiera ciepła i elegancji.

https://www.dywany-chodniki.com/dywany-tradycyjne/189-turecki-dywan-orient-0065-cream.html

https://www.dywany-chodniki.com/dywany-do-salonu/3968-dywan-tradycyjny-colorino-k468a-red.html

Stonowane dywany w motywy roślinne lub geometryczne

Jeśli jednak nie do końca jesteśmy pewni czy obdarowana osoba lubi aż tak dekoracyjne dywany możemy wybrać bardziej stonowany w kolorystyce model w delikatne motywy roślinne lub geometryczne.

https://www.dywany-chodniki.com/dywany-do-salonu/5107-dywan-isphano-0084162-sand-cream.html

https://www.dywany-chodniki.com/dywany-do-salonu/4515-stylowy-dywan-montrego-00611g-light-beige.html

Wracając zatem do początkowego pytania – czy dywan sprawdzi się w roli prezentu – pozostaje nam odpowiedzieć – oczywiście, że tak!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą dywanów a dostawę zostawcie w rękach kuriera. Miejcie jednak na uwadze, że to ostatni dzwonek, aby zdążyć z dostarczeniem waszego prezentu na czas.

Z nami zdążysz przed Świętami!

Dodaj komentarz