Dywany dla dzieci małych i dużych

Aranżując pokój dla dziecka, kiedy wybierzemy już kolor ścian i meble warto również poświęcić nieco uwagi podłodze. Obecnie odchodzi się już od wykładzin, które jeszcze kilka lat temu były bardzo popularne. Wiąże się to przede wszystkim ze stroną praktyczną – dywan znacznie łatwiej wyczyścić i wyprać niż „dokrojoną” i bardzo często wsuniętą pod meble, wykładzinę.

O czym więc warto pamiętać wybierając dywan do pokoju przedszkolaka jak i do pokoju młodzieżowego?

Przedszkolaki traktują podłogę (więc tez i dywan) jak wielki plac zabawy. Z tego względu dywan powinien być miękki i dość gruby – aby zarówno amortyzować ewentualny upadek dziecka, jak i tworzyć warstwę izolacyjną. Drugim aspektem jest łatwość w utrzymaniu czystości – warto wybierać modele, które można czyścić w domowych warunkach lub wręcz prac w pralce. Oszczędza nam to czas i pieniądze, związane z korzystaniem z pralni chemicznej.

Warto pamiętać o tym, aby dywan dla najmłodszych miał spód z dodatkową, antypoślizgowa warstwą. Dzięki niej dywan się nie ślizga i dziecko jest bezpieczne.

Uważajmy również na różnego rodzaju maty piankowe niewiadomego pochodzenia. Przeanalizujmy ich skład przed zakupem, ponieważ może okazać się, że zawierają szkodliwe substancje, które mogą wywołać alergię.

Dywany do pokoju przedszkolaka i nastolatka – propozycje

Aktualnie możemy wybierać w bardzo bogatej ofercie dywanów. Wśród nich znajdziecie i takie, które będą dobrze wyglądać w pokoju przedszkolaka i w pokoju młodzieżowym. Oprócz nich prezentujemy również takie modele, które sprawdzą się i w pokojach dziecięcych i w pokoju młodzieżowym.

Pierwszym modelem, który chcemy zaprezentować jest dywan Londo 00120. To fantastyczny, kolorowy model, który jednak unika pstrokacizny. Na czarnym tle przedstawiona została tematyka kosmiczna. Astronauta, Ziemia, rakieta – wszystko to pobudza kreatywność młodego człowieka i zachęca do zabawy. Warto dodać, że model ten jest wyjątkowo miękki i gęsty a trójwymiarowy wzór powoduje, że uzyskujemy efekt „głębi”.

https://www.dywany-chodniki.com/dywany-dla-dzieci/5619-dywan-dla-dziecka-londo-00120-dp-.html

Drugim modelem, na jaki chcemy zwrócić waszą uwagę jest dywan Boston 00.1189 multicolor. I tu mamy do czynienia z radosna paletą kolorów. Niebieski, żółty, zielony – łatwiej by chyba było napisać której barwy brakuje na tym dywanie. Wzór nawiązuje do popularnej zabawy w odciskanie dłoni na papierze – cała powierzchnia dywanu jest pokryta właśnie takim wzorem. Tło – dla równowagi – jest beżowe. Warto podkreślić, że model ten znakomicie poddaje się wszelkim zabiegom czyszczącym w tym praniu szamponem i odkurzaniu.

https://www.dywany-chodniki.com/dywany-do-salonu/5535-dywan-boston-001189-multicolor.html

Pokój w klimacie nadmorskim? Dlaczego nie! Świetnie sprawdzi się w nim dywan Bambino 00.327a turkus. Całą jego powierzchnię podzielono na mniejsze sekcje w stonowanej palecie kolorystycznej – błękitu, szarości i beżu. W okienkach tych umieszczono obiekty kojarzące się z nadmorskimi klimatami – latarnię morską, muszelką czy kotwicę. To, pod względem kolorystycznym, najbardziej stonowany z dotychczasowych modeli. Warto zaznaczyć, że znakomicie poddaje się on wszelkim zabiegom czyszczącym w tym praniu szamponem i odkurzaniu.

https://www.dywany-chodniki.com/dywany-dla-dzieci/4212-dywan-bambino-00327a-turkus.html

Nastolatkom może spodobać się dywan Springo 00.171a d.blue. Jego kolorystyka oparta jest na dwóch barwach – beżowej i granatowej. Nie ma on wyraźnego wzoru – jego powierzchnia to dwie, „przecierające” się barwy. Co warto dodać – ten model nie odkształca się, wyróżniaj się również wysoką odpornością na ścieranie i jest łatwe do utrzymania w czystości. 

https://www.dywany-chodniki.com/dywany-nowoczesne/4814-dywan-springo-00171a-dblue.html

Dywan Fiestina 0036218 blue cechuje się wyrazistym, przykuwającym uwagę wzorem. Utrzymany w odcieniach szarości, niebieskiego i czerni świetnie pasuje do młodzieżowego stylu. Nowoczesny, geometryczny wzór, oparty na kwadratach podkreśla nowoczesny charakter dywanu. Warto podkreślić, że model ten znakomicie poddaje się on wszelkim zabiegom czyszczącym w tym praniu szamponem i odkurzaniu.

https://www.dywany-chodniki.com/dywany-do-pokoju/4110-dywan-fiestina-0036218-blue.html

Jeśli nastolatek stawia na modne i „dorosłe” rozwiązania to doskonałym rozwiązaniem będzie natomiast dywan Verinos gray. Nadal będący w trendach odcień szarości podkreśli jasną aranżację, albo rozjaśni ciemniejszą. Szary to odcień neutralny, pasujący praktycznie do każdej barwy. Dzięki temu nie musimy się obawiać dysonansu. Warto nadmienić, że produkt ten jest odporny na odbarwienia oraz odkształcenia.

https://www.dywany-chodniki.com/dywany-jednokolorowe/3451-verinos-gray-dp-.html

Na zakończenie prezentujemy model, które będzie pasowały zarówno w pokoju przedszkolaka, jak również nastolatka.

Dywan majestic 00.3332 blue gold. Cechuje go nowoczesny, geometryczny wzór i stonowana kolorystyka. Pozorna wielość barw (żółć,pomarańcz, turkus, czerń, szarość, beż) mogłaby dawać efekt „pstrokacizny” gdyby nie ich zgaszony odcień. Dzięki niemu mamy wrażenie, że całość kompozycji jest harmonijna. Wzmacnia ją również geometryczny wzór – kwadratów podzielonych na pół. Warto dodać, że model ten znakomicie poddaje się on wszelkim zabiegom czyszczącym w tym praniu szamponem i odkurzaniu.

https://www.dywany-chodniki.com/dywany-do-salonu/4617-dywan-majestic-003332-blue-gold.html

Zobacz wszystkie dywany do pokoju dziecięcego lub młodzieżowego.

Dodaj komentarz