Modne Dywany 2023

Dywanowe trendy we wnętrzach na 2023 rok. Idzie nowe: Vintage, Koralowce, Kawaii, Japandi i jeszcze coś

Trendy 2023. Klimat ciepła. Marmurowe wspomnienie monarchii. Ekologia i oszczędność. Czar stylu vintage. Kawaii – bajkowa egzotyka. Odcienie koralowca. Japandi czyli coś więcej.

Po kilku sezonach królowania szarości, minimalizmu i wnętrz w stylu skandynawskim nastał czas na zmiany. Pierwsze ich oznaki można było zauważyć wraz z końcem 2022 roku a obecnie tendencje zyskują na sile i wkraczają coraz śmielej do domowego zacisza.

Poniżej przedstawiamy najbardziej znaczące inspiracje w wystroju wnętrz, które, jak można przypuszczać zostaną z nami na dłużej.

Odcienie brązu i klimat ciepła

Trendem, który niepodzielnie wręcz panował we wnętrzach w ostatnich kilku latach był minimalizm, cechujący się dominacją koloru białego i szarego. Po czasach chłodu i surowości nastał moment na ciepło i przytulność. W paletach kolorów zaczynają dominować odcienie rudości i moreli. Zauważalne stają się odcienie brązu. Takie połączenia barw pozwalają na stworzenie ciepłej aranżacji wnętrza.

Paleta kolorów oparta na brązach jest elegancka a zarazem nienarzucająca się i wpisujące w trend związku z naturą. Dzięki temu zaaranżowany pokój sprawia, że łatwo się w nim relaksujemy i odrywamy od codziennej bieganiny.

W naszym sklepie znajdziesz bogaty wybór dywanów w odcieniach brązów, m.in. dywan najnowszej kolekcji

https://www.dywany-chodniki.com/dywany-do-salonu/5888-dywan-amond-0001-brown-dp-.html

Marmur czyli wspomnienie monarchii

Po śmierci Elżbiety II trend związany ze szlachetnym kamieniem zyskuje na popularności. Jego najmodniejsza odsłona wyróżnia się kolorami (często zaskakującymi). Żyłkowania w kolorach żółci, pomarańczu czy czerwienią. Łączone z zielenią lub błękitem tworzą niebanalne kompozycje. Znajdziemy je na blatach kuchennych, ścianach czy półkach. Marmur tworzy idealny duet z drewnianymi meblami, w kolorze czekoladowym, która jak wspomniane było wcześniej – jest bardzo modna w tym sezonie.

My proponujemy dywan wzorujący się na marmurze, który wprowadzi do waszego wnętrza elegancję w najmodniejszym wydaniu

https://www.dywany-chodniki.com/dywany-do-salonu/5795-dywan-tosscano-0023021.html

Ekologia – jak zaoszczędzić i być modnym

Trend związany z ekologią i zrównoważonym stylem życia staje się codziennością. Wielu z nas odczuwa tęsknotę za przysłowiowym „łonem natury”, terenami gdzie można zobaczyć dziką, dziewiczą przyrodę. W trend ten wpisuje się użycie wszelkich naturalnych materiałów – nie tylko drewna, lecz również wełny, lnu czy wikliny. Coraz popularniejsze staje się kupowanie mebli z drugiej ręki – na portalach społecznościowych ne brakuje grup, w których można znaleźć prawdziwe perełki za rozsądną cenę a jeśli mamy smykałkę do renowacji – możliwości są wręcz nieograniczone.

Warto zauważyć, że jeden z czołowych sklepów z meblami od pewnego czasu uruchomił „drugi obieg”, dzięki któremu możemy zarówno sprzedać, jak i kupić meble w atrakcyjniejszej cenie. Działania te są zarówno ekonomiczne, jak i ekologiczne – korzystając z już wyprodukowanych dóbr nie przyczyniamy się do nadprodukcji. Warto też podkreślić, że właśnie dzięki meblom z drugiej ręki i ich renowacji możemy uzyskać we wnętrzu niepowtarzalny i oryginalny styl odległy od „katalogowej aranżacji”. W trendzie związanym z ekologią warto pamiętać o zieleni. Nadaje ona aranżacjom harmonię i sprzyja wyciszeniu.

I właśnie w odcieniu zieleni jest proponowany przez nas model dywanu z najnowszej kolekcji

https://www.dywany-chodniki.com/dywany-do-salonu/5894-dywan-amond-0001-green-dp-.html

Czar stylu vintage

Trend ten wiąże się z wcześniejszym (ekologia). Meble z drugiej ręki, poddane renowacji tworzą niepowtarzalny styl, którego na próżno szukać w sieciowych sklepach. Meble noszące znak czasu, niepozbawione niedoskonałości i skaz będą królować w nadchodzących sezonach. Co więcej – uszczerbki przestaniemy tuszować i zakrywać – wręcz przeciwnie – nadszedł czas na ich eksponowanie.

Warto podkreślić, że zestawienia pozornie niepasujących elementów sprawiają, że wnętrze zyskuje oryginalność i charakter nie do podrobienia. Co ciekawe – styl ten popularyzują ludzie młodzi osiągając go na jeden z dwóch sposobów – albo wprowadzając do starego wnętrza elementy nowoczesne lub też – nowoczesne wnętrze aranżując wyszukanymi „starociami”.

Do tego rodzaju wnętrz proponujemy jeden z modeli z naszej nowej kolekcji

https://www.dywany-chodniki.com/dywany-nowoczesne/1761-dywan-al-i006a-beige.html?

Kawaii – bajkowa egzotyka nie tylko dla księżniczek

Jego źródłem jest Japonia i oznacza dosłownie – uroczy, słodki. Do jego wyróżniających cech należą pastelowe, stonowane kolory, które tworzą delikatne wnętrza. Błękity, pudrowy róż, mięta czy stonowany pomarańcz – to właśnie te barwy dominują w tym stylu. Kawaii to esencja słodkości, jednak co warto podkreślić – z zachowaniem harmonii i umiaru. Jeśli chodzi o materiały to przeważają te naturalne: bawełna, kamień, drewno. Meble i dodatki mają często zaokrąglone kształty trójwymiarowe wzory. Tworzy to przestrzeń bajkową i zarazem minimalistyczną.

Dywanem z naszej kolekcji, który doskonale sprawdzi się we wnętrzu w stylu kawaii jest model

https://www.dywany-chodniki.com/dywany-komfort-exclusive/2644-dywan-adaven-m-lila.html

Odcienie koralowca

Po szarościach i bieli wskazówka trendów wnętrzarskich przechyla się w przeciwnym kierunku. Co to oznacza? Żywa kolorystyka z oranżem i fioletem w roli głównej zyskuje na popularności. Paleta barw idealna dla osób towarzyskich. Dynamiczna i pełna pozytywnej energii, która „rozlewa” się na przebywające we wnętrzu osoby, wprowadzając je w dobry nastrój.

Nie bez przyczyny kolorem kolorem najszybciej zyskującym popularność w 2023 został Raspberry Blush (Malinowy Rumieniec). Łączy on w sobie radość życia i optymizm. Od strony „technicznej” to odcień koralowca z kroplą malinowego różu.

Szukasz dywanu w optymistycznych kolorach? Sprawdź w naszej kolekcji model

https://www.dywany-chodniki.com/dywany-do-salonu/5620-dywan-retro-100-red-dp-.html

Japandi – coś więcej niż tylko aranżacja wnętrza

A co jeśli dopiero skończyliśmy aranżować wnętrze i nie chcemy kolejnej rewolucji? Odpowiedź jest prosta – dodatki. Dzięki nim stworzymy we wnętrzu styl japandii. Cechuje się on uporządkowaniem i jasną paletą kolorystyczną, ale nie brak w nim ciepła i przytulności. Wyróżnia go nawiązanie do ekologii, czyste linie, subtelne, stonowane kolory (kremowy, beż, biel oraz jasny szary) i prostota. Doskonale sprawdzą się również kolory ziemi.

Główną rolę w tej aranżacji odgrywają naturalne materiały np. rattanowe lub bambusowe meble, drewniane podłogi, bawełniane tkaniny, wiklinowe lampy oraz duża ilość roślin. Najkrócej mówiąc – styl japandi to minimalizm w przytulnej formie. Dodatki i akcesoria występują w ilości ograniczonej („mniej znaczy więcej”) i mają wywołać niezwykły efekt. Styl japandi to bardziej styl życia, sposób myślenia, dostrzeżenie tego, co już mamy niż tylko aranżacja wnętrza.

Jeśli koncepcja japandi jest bliska waszemu sercu polecamy do aranżacji nasz model

https://www.dywany-chodniki.com/dywany-do-salonu/6006-dywan-sahar-00935d-cream-beige.html

Trendy 2023

Łatwo dostrzec, że nadchodzący sezon w aranżacji wnętrz jest bardzo zróżnicowany. Dzięki temu każdy z nas może urządzić wnętrze, które będzie odpowiadało naszemu gustowi a zarazem też i modne.

Priorytetem powinien być jednak nasz komfort, bo cóż nam po modnym wnętrzu, w którym nie będziemy lubili przebywać?

Jedna myśl na temat “Dywanowe trendy we wnętrzach na 2023 rok. Idzie nowe: Vintage, Koralowce, Kawaii, Japandi i jeszcze coś

Dodaj komentarz