Męski dywan

Wiadomo, że mężczyźni od kobiet różnią się nie tylko fizycznie. Bardzo różne są konstrukcje psychiczne i emocjonalne obu płci. Mężczyźni inaczej postrzegają barwy i mają zupełnie inne potrzeby w zakresie wystroju wnętrz. Wchodząc do mieszkania samotnego mężczyzny od razu narzuca się myśl – brak tu kobiecej ręki. I nie chodzi tu o panujący w pomieszczeniach nieład, który trzeba przyznać, jest coraz rzadszym zjawiskiem.

Mężczyzna stawia na wygodę. To jego priorytet. Stąd w kawalerskim mieszkaniu nie znajdziemy zbyt wielu dekoracji, bibelotów i innych drobiazgów, mających wartość wyłącznie zdobniczą czy sentymentalną. Panowie uważają je za zbyteczne i pozbawione większego sensu zbieracze kurzu. Jeśli w męskim wnętrzu trafimy na jakieś ozdoby możemy mieć pewność, że albo są one wyjątkową pamiątką przywiezioną z niezapomnianych wakacji albo jest to przedmiot ściśle powiązany z jego zainteresowaniami bądź hobby.

Mieszkania, których użytkownikami są mężczyźni są proste i praktyczne a przedmioty znajdujące się w nich mają być funkcjonalne i ułatwiać im życie. Jednak w ostatnim czasie odnotowuje się wzrost świadomości i zainteresowania aranżacją męskich wnętrz.

Panowie postanowili nadać swoim mieszkaniom indywidualną osobowość i wnieść w nie odrobinę ciepła. Nadal, co oczywiste, odrzucane są przez nich romantyczne akcenty typu firaneczki, falbaneczki czy inne domowe tekstylia. Ale faktem jest, że męskie wnętrza stają się coraz ciekawsze, ładniejsze i cieplejsze, gdyż panowie coraz chętniej sięgają po dywany, uznawane przez nich do tej pory jako zbyt kłopotliwe.

Jakie dywany lubią mężczyźni? Grube, ciepłe i nowoczesne. Panowie lubią też włochate dywany typu Shaggy, które wyśmienicie komponują się nowoczesnymi, minimalistycznymi aranżacjami.

Męskie wnętrza są nowoczesne i z reguły minimalistyczne. Stylizacje kolorystyczne zazwyczaj są zdecydowane. Konsekwentnie stosują albo odważne kontrasty, albo ujednolicone połączenie tonacji.

Mężczyźni odważniej niż kobiety podchodzą do kolorów. Nie boją się szarości, czerni i przeciwstawnych połączeń. Preferowane przez nich barwy to kolory wyraziste. Dla męskiego oka beżowy i kremowy dywan to prawie to samo i prawie tak samo obie te barwy nie wywierają na nich żadnego wrażenia. Dlatego aby mężczyzna dostrzegł kolor musi on być mocny, wyraźny i w sposób dosadny do niego przemawiać. Do swoich wnętrz panowie często wybierają dywany o mocnych barwach. Nierzadko jest to intensywna czerwień, która, jak wiemy, oddziałuje na nich w szczególny sposób.

W naszych zasobach znajdziecie wiele dywanów, których kolorystyka, faktura oraz wzornictwo doskonale wkomponują się w męskie wnętrza, nadając im wyrazistości i co najważniejsze domowego ciepła.

Dodaj komentarz