Dywan we wnętrzu black&white

Dywan we wnętrzu black&white. Biel i czerń to para, która nigdy się sobą nie znudzi, zawsze będzie piękna i mimo kontrastu, harmonijna i zgrana. Zarówno we wnętrzach, jak i w modzie połączenie kolorów białego i czarnego uznawane jest już za klasykę. Z pewnością jest ono nie tylko klasyczne, ale też eleganckie i rzec można, ekskluzywne. To kolory wyjątkowe, dzięki którym można uzyskać nietuzinkowe i bardzo oryginalne aranżacje. Trzeba tylko pamiętać, że choć jest to jedno z najnaturalniejszych połączeń, to łatwo podczas aranżacji wpaść w pułapkę schematów.

Biały to kolor, który odbija negatywną energię. Biel poprawia samopoczucie i napawa optymizmem, jednak w nadmiarze, szczególnie na dużych powierzchniach, może budzić niepokój i poczucie niepewności. Barwa biała dodaje wnętrzom przestrzeni i lekkości, koi zmysły zatem w białym otoczeniu dobrze się myśli, uczy czy komponuje. Czerń natomiast, wbrew temu, co przyjęło się uważać, nie jest wcale kolorem budzącym strach i niepewność. Oczywiście w nadmiarze może szkodzić i powodować stany depresyjne, jednak umiejętnie połączona z innymi kolorami, staje się barwą, jak najbardziej pozytywną i podobnie, jak biel, koi i wycisza.

Zarówno biel, jak i czerń same w sobie wydają się być zimne i chciałoby się powiedzieć, nieco kanciaste. Jednak brak poczucia ciepła nie wynika z samych tylko barw zastosowanych w mieszkaniu, choć oczywiście w robieniu klimatu odgrywają one znaczącą rolę. Pamiętajmy, że diabeł tkwi w szczegółach i czarno-białe wnętrza mogą być bardzo przytulne i przyjazne, pod warunkiem, że zadbamy o odpowiednie dodatki.

Biel i czerń, najlepiej sprawdzają się w nowoczesnych stylizacjach, które także uznawane są za niezbyt ciepłe, jednak wiadomym jest nie od dziś, że nic nie dodaje wnętrzu takiej miękkości jak tekstylia. Poduszki, zasłony, koce i w szczególności dywany to niezwykle ważne elementy dekoracyjne, których brak w pomieszczeniu, powoduje uczucie chłodu. I wbrew pozorom, biało czarne mieszkanie także może być niesamowicie bogate w rozmaite doznania.

Jednym z dostawców takich doznań, bardzo pozytywnych i ciepłych, jest dywan Nawet jeśli jest on czarny jak smoła. Tu poczucie ciepła zapewnia miękkie, puszyste runo, a jedwabisty połysk przędzy podkreśla luksusowy wymiar dywanu i całego wnętrza.

Dywan we wnętrzu black&white

Miękkie runo jest w stanie zrekompensować brak przytulności w czarno-białym wnętrzu w stu procentach.

Aby wnieść we wnętrze odrobinę ekspresji, przy jednoczesnym utrzymaniu czarno-białej kolorystyki wystarczy udekorować pomieszczenie dywanem z ciekawym wzorem.

Co prawda ciemne dywany są praktyczniejsze, jednak nie zawsze muszą one być czarne. Jeśli w domu nie mieszkają z nami zwierzęta i malutkie dzieci lub jeśli szczególna pielęgnacja nie jest problemem, to można się pokusić o biały, włochaty dywan

W pomieszczeniach black&white sprawdzi się każda wariacja dotycząca łączenia tych dwu barw. Szczególnie taka, która może dodać wnętrzu głębi i wzmocni jego wyrazistość.

Czarno-białe wnętrza to wnętrza niebanalne i nietuzinkowe, jednak czasem łatwo w nich wpaść w monotonię. Można się zatem pokusić o wyjście poza ramy i dodać duży, mocny akcent kolorystyczny. Coś, co nie tylko zapobiegnie nudzie, ale też wzmocni oddziaływanie bazowych barw.

W takim przypadku barwą doskonałą wydaje się być czerwień. Kolor czerwony fantastycznie dogaduje się zarówno czernią, jak i z bielą. Czerń dzięki jego działaniu łagodnieje, a biel staje się bardziej wyrazista.

Niektórzy twierdzą, że kolory neutralne nie nadają się dla dzieci gdyż zwykło się uważać, że dzieci powinny być otaczane kolorami. Owszem, dzieci powinny żyć pośród kolorów, jednak biało-czarna aranżacja pokoju, w którym mieszkają trochę starsze dzieci, wzbogacona jedynie o kolorowe dodatki może pomóc dziecku się wyciszyć.

* * *

Wybierz dywan dla siebie!

Sprawdź tysiące wzorów dywanów małych i dużych. Wszystkie dywany prezentowane w ofercie sklepu są dostępne od ręki – wysyłamy je w 24 godziny od złożenia zamówienia. Dostawa jest bezpłatna – zero złotych! A możesz też otrzymać dywanik gratis (do zamówień powyżej 200 zł). Odwiedź już teraz sklep Dywany-Chodniki.com i wybierz swój nowy dywan.

Dodaj komentarz