Wakacyjne metamorfozy – remonty i dywany

Wakacyjne metamorfozy czyli remonty, remonty, remonty. A oto nasz pomysł na remont małego pokoju w starym budownictwie. Przedstawiamy zdjęcia z etapu przed wykończeniem i umeblowaniem.

W małym pomieszczeniu białe ściany powiększają optycznie pokój. Wybrane zostały tapety w strukturze podobne do ściany malowanej farbą – z wyraźnym wzorem „maźnięć” pędzla.

Tapety winylowe na fizelinie są trwałe i co ważne – zmywalne. Co pozwala w prosty sposób na usuwanie zanieczyszczeń przez lata. Ponadto przy przypadkowym uderzeniu, w przeciwieństwie do farby, nie obijecie ścian, a jedynie pozostanie wgniecenie lub zaszarpanie proste do naprawy najprostszym klejem.

Kolorowa fototapeta na jednej ścianie – wzór lasu deszczowego – ożywia pokój. Inacszej biel byłaby zbyt „sterylna”. Zieleń uspokaja. Ale też trochę przyciemnia.

Dlatego podłoga została wykonana w bardzo jasnym kolorze. Panele o nazwie dąb asgil biały mają fakturę desek fryzowanych na łączeniu. Całość uzupełniają śnieżyście białe listwy przypodłogowe.

Podobnie jak pod sufitem – są listwy dekoracyjne gipsowe, których głównym zadaniem jest ukrycie nierówności ścian i sufitu starego budownictwa.

Uzupełnieniem detali są kontakty i włącznik światła w kolorze srebrnym i nowoczesna lampa (nie widać na tych zdjęciach).

A na koniec dywan z kolekcji Antogya.

Niezwykle trwały a jednocześnie bardzo miły w dotyku. To turecki heat set frise o runie aż 14 mm i gramaturze 2600g/m2.

Wybrany wzór doskonale komponuje się z całością. Z jednej – jaśniejszej strony – pasuje do jasnej podłogi. Z drugiej – ciemniejszej strony – dodaje kontrastu i ciepłych kolorów.

Na zdjęciach: dywan ant478c cream

Kompozycja całości jest oczywiście kwestią gustu. Każdemu podoba się coś innego. Ale też czasem mamy ograniczone pole manewru – jak w tym przypadku – gdzie pokój ma około 10 metrów kwadratowych a ściany są krzywe 🙂

Podoba się wam? Komentujcie! Wklejajcie swoje zdjęcia.

Przyjmujemy także krytykę 🙂

Dodaj komentarz