Wstajemy lewą nogą… ale na ciepły dywan

Chłodne wieczory, zimne poranki. Jesień przyszła a za nią, wielkimi krokami, podąża zima. Coraz częściej zaszywamy się w cieple domowych pieleszy. Miłe ciepło bijące od grzejników, miękkich dywanów czy stylowego kominka jest o tej porze roku nieprzecenione. Ale po wieczornym ciepełku i nocy spędzonej pod milutką kołderką nadchodzi poranek. Trzeba wstać. Obok wszystkich przyjemności czekających nas rano jest jedna, bardzo niemiła rzecz, która może popsuć nam cały dzień. Zimna, nieprzyjemna podłoga. Brrr…

Prawdopodobnie, gdy wstając rano, nie wolno stawiać lewej nogi na podłodze jako pierwszej. Przynosi to pecha i sprawia, że cały dzień będzie nieudany a my źli i niezadowoleni. To stary przesąd, wywodzący się zapewne jeszcze z czasów gdy nie znano dywanów 🙂

Prosty, tani i bardzo przyjemny sposób na to aby wstawanie lewą nogą nie skutkowało nieprzyjemnościami to okrycie podłogi w sypialni ciepłym, puszystym dywanem. Wówczas dnia nie jest w stanie zepsuć nam ani jesienno-zimowy poranek ani żaden złowrogi przesąd.

Dywan do sypialni wybieramy kierując się bardziej względami estetycznymi i aranżacyjnymi niż praktycznymi, gdyż podłoga w tym miejscu jest mniej eksploatowana niż w innych. Tutaj możemy popuścić wodze fantazji i zafundować sobie niezbyt praktyczny ale za to piękny, np. biały, dywan. Ważne aby był on miękki i ciepły a stąpanie po nim sprawiało przyjemność.

Sypialnia nie wymaga dużych, okrywających całą podłogę kobierców. Wystarczy sprawić sobie kilka mniejszych dywaników, które ułożone tuż obok łóżka, pozwolą nam, nawet lewą nogą, miło witać najzimniejszy dzień.

Dobrym pomysłem w sypialni są także chodniki. Ładnie ozdobią wnętrze i wniosą w nie ciepło. Zaletą chodników jest także to, że są one cięte z metra. Można więc samemu zdecydować o jego wymiarach i dostosować je potrzeb wnętrza.

Chodniki zazwyczaj kojarzone są z przedpokojem lub kuchnią. Nic bardziej mylnego. Dostępne w naszym sklepie chodniczki Shaggy, z powodzeniem spełnią swe zadanie jako dywaniki przy łóżku w eleganckiej, nowoczesnej sypialni.

A jeśli jest potrzeba okrycia chodnikami reszty podłóg to znajdziemy i takie, które efektownie wyścielą państwa poranną drogę do łazienki, kuchni i reszty pomieszczeń, czyniąc dom piękniejszym i cieplejszym.

Szczególnie zimą…Dodaj komentarz